Eksfoliacja kwasami


eksfoliacja

Peeling to, mówiąc najprościej, usunięcie warstwy martwego naskórka, w celu zmotywowania komórek do zastąpienia go nowym, zdrowszym. Specyfików do peelingu jest bardzo wiele – my chcemy zaproponować eksfoliację kwasami. To zabieg złuszczający wierzchnią warstwę naskórka z użyciem kwasów owocowych. My stosujemy peeling migdałowy.

Dlaczego akurat migdał?

Produkt ten wykazuje najsilniejsze działanie antybakteryjne ze wszystkich związków owocowych – samo to stawia go na pierwszym miejscu przy walce z trądzikiem. Ponadto, reguluje wydzielanie sebum i przeciwdziała powstawaniu zaskórników, co pomaga zarówno przy cerze wrażliwej, suchej, tłustej, jak i mieszanej. Dzięki dużym cząsteczkom powoli wnika w skórę, ale jednocześnie dłużej w niej działa, przez co efekty jego zastosowania utrzymują się wiele dni.

Dla kogo eksfoliacja kwasami?

Z zabiegu mogą skorzystać osoby, które:

  • walczą z trądzikiem i zaskórnikami,
  • chcą przeciwdziałać objawom starzenia się skóry,
  • mają problem z bliznami i przebarwieniami,
  • skarżą się na cerę poszarzałą, pozbawioną blasku,
  • po opalaniu mają przesuszoną skórę z fotouszkodzeniami.

Kuracja i okres po

Eksfoliacja kwasami zaczyna się od nałożeniu aktywatora na oczyszczoną skórę twarzy. Dopiero potem aplikuje się kwas migdałowy. By zneutralizować odczyn chemiczny, nakładany jest preparat neutralizujący, potem twarz znów jest oczyszczana. Na koniec nakłada się maseczkę pielęgnacyjną.

By zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty, eksfoliację należy powtórzyć 6-8 razy, w odstępie około 10-15 dni. Bezpośrednio po kuracji należy unikać wystawiania skóry na słońce, konieczne jest też stosowanie kremów z silnym filtrem. Prawdopodobnie naskórek będzie się łuszczył, nie wolno go jednak zdrapywać – zamiast tego można poddać się oxybrazji, czyli peelingowi opartemu na podmuchach powietrza. Warto także zadbać o dobre nawilżenie skóry.

Cennik

Kwas migdałowy 35%

Twarz + szyja + dekolt100 zł

Kwas migdałowy 50%

Twarz + szyja + maska 120 zł

*w cenę zabiegu wliczona jest masak kremowa

*maska algowa płatna dodatkowo 10 zł

*dodatkowo do zabiegu peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazja do zabiegu płatne 50 zł