Depilacja laserowa IPL+RF


depilacja

Dzięki nowoczesnej depilacji IPL możesz skutecznie i trwale usunąć zbędne owłosienie nawet z najbardziej wrażliwych obszarów ciała. Ciesz się komfortem gładkiej skóry bez podrażnień, wrastających włosów i czasu traconego na usuwanie włosów w warunkach domowych. Dzięki depilacji laserowej osiągniesz ten efekt już po pierwszym zabiegu.

Na czym polega depilacja laserowa IPL?

Zabieg, zwany również fotoepilacją, prowadzi do trwałego usunięcia zbędnego owłosienia. W procedurze wykorzystywane jest urządzenie E-light (IPL + RF), które emituje specjalny rodzaj fal świetlnych bezpiecznych dla naszej skóry, lecz bezlitosnych dla włosów. Melanina, czyli barwnik znajdujący się w cebulce włosa, pochłania energię lasera. W tym momencie wytwarza się energia cieplna, która doprowadza do trwałego uszkodzenia macierzy włosa. Włos wypada, a w jego miejscu nie wyrasta już nowy.

Sekret skuteczności oraz bezinwazyjności zabiegu tkwi w precyzyjnym doborze długości fali tak, aby uszkadzała ona wyłącznie włosy, a nie prowadziła do powikłania w postaci oparzenia skóry. Warto podkreślić, że na światło lasera podatne są wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu (laser nie podziała na włosy w fazie uśpienia). Dlatego pierwszy zabieg usunie około 15-30% owłosienia, natomiast seria kilku zabiegów już 90%. Pozostałe włosy będą słabsze i zdecydowanie jaśniejsze, niemal niewidoczne. Parametry pracy urządzenia dopasowywane są indywidualnie do fototypu skóry oraz rodzaju włosa. Zabieg można przeprowadzać na dowolnym obszarze ciała, w tym także na twarzy.

Jak przebiega depilacja IPL?

Skóra poddawana zabiegowi zostaje dokładnie oczyszczona, a następnie specjalista nakłada na nią żel do USG. Po ustawieniu parametrów pracy urządzenia można przystąpić do naświetlania. Po wszystkim usunięty zostaje nadmiar żelu, a na lekko zaczerwienioną skórę nakłada się łagodzący preparat, np. alantan lub panthenol.

Dla uzyskania w pełni satysfakcjonujących rezultatów zaleca się wykonanie 6-10 zabiegów w odstępach co 4-8 tygodni. Włosy w obszarze poddawanym zabiegowi powinny mieć 2-3 milimetry długości. Przez około 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu depilacji laserowej należy unikać opalania, także z zastosowaniem kosmetyków opalających. Bezpośrednio po zabiegu należy intensywnie nawilżać skórę i delikatnie ją pielęgnować, unikać peelingów oraz preparatów na bazie alkoholu.

Przeciwskazania:

 • metalowe implanty w miejscu zabiegu
 • choroby nowotworowe
 • infekcja w miejscu zabiegu (opryszczka, łuszczyca, zmiany ropne)
 • choroby z osłabieniem układu odpornościowego (AIDS, HIV)
 • ciąża i karmienie piersią
 • świeża opalenizna, oparzenia słoneczne, samoopalacze
 • leki światłouczulające (retinoidy, tetracykliny)
 • cukrzyca
 • bielactwo
 • łuszczyca
 • choroby tarczycy (nadczynność, niedoczynność).

Cennik

Górna warga35 zł
Pachy49 zł
Brzuch59 zł
Ręce69 zł
Plecy79 zł
Łydki79 zł
Uda79 zł
Całe nogi119 zł

USŁUGA DOSTĘPNA W SALONIE NA URSYNOWIE